Všichni určitě známe chvíle, kdy prosedíme u internetu velké množství času, bez jakéhokoli hlubšího smyslu a zpětně je nám to líto. Tenhle článek má za cíl Vám ukázat pár možností
co s tím dělat.
• Na začátku je dobré upřímně si uvědomit, proč to vlastně děláme. Protože být upřímný sám k sobě je základ. Děláte to kvůli odpočinku, zahnání nudy nebo protože se nám nechce dělat cokoliv jiného?
• Když víme, kde se skrývá jádro našeho problému, můžeme na něj dobře vyvinout lék.
Například: U internetu trávíte tolik času, protože máte volno a nenapadá Vás, co jiného byste mohli dělat. V tom případě si najděte nějakou jinou kreativní zábavu, která vás vždycky lákala. Nebo, pokud trávíte čas u internetu v posteli, zkuste se na chvíli zastavit a říct si, jestli je pro vás opravdu důležitější to, co právě děláte, nebo spánek. Nejčastěji to bude spánek a potom máte skvělý důvod na sebe být naštvaní, když budete další ráno unavení. I to Vás může motivovat ke změně
• Pokud jste někde, kde Vás to nebaví, na internetu, ale neměli byste být, protože je to důležité, zkuste si nechávat mobil (který je často příčinou problémů s internetem) doma nebo například ve skříňce. Prostě někde, kde nebude jednoduché se k němu dostat.
• Také byste mohli vyzkoušet si říct, co byste vlastně chtěli začít dělat ještě dřív, než sednete k internetu, a místo toho se vrhněte na plnění vašich plánů napřed. Tak byste mohli předejít tomu, že čas bude fuč a vaše povinnosti nehotové.
• Udělejte si den offline. Na jeden den v týdnu vypněte všechnu elektroniku, mobil nechte doma a na počítač celý den ani nesáhněte (tak moc, jak to bude při vaší profesi splnitelné).
Uvidíte, že to vlastně vůbec není tak špatné a že je i spousta jiných zajímavých věcí než brouzdání po internetu.
Naučit se správně zvládat internet není vůbec lehká věc a když se Vám to nepodaří, tak to zkuste znova! Protože čas máme omezený a nikdo přece nechce vyprávět svým vnoučatům o tom, jak v mládí seděl doma za počítačem.