1. Japonské květiny
Slyšeli jste někdy o květině kokedamy? Ty pocházejí z Japonska, kde mají dlouholetou tradici. Vlastně se jedná o kouli z mechu, v níž se nachází živní půda pro specifický druh rostliny, kterou tak chcete pěstovat. Nenajdete tedy květinu v květináči nebo v truhlíku, jak bývá zvykem, ale v mechové kouli, která zadržuje vlhkost a udržuje rostlině dostatečnou teplotu. Dovnitř koule můžete zasadit jakoukoliv rostlinu, například okrasné kapradiny nebo přesličky. Můžete je umístit do prostoru, nebo třeba je dát na stylový tácek či talířek.
2. Tchynin jazyk
Pokud vám uschne i kaktus a nemáte zrovna na pěstování květin podmínky nebo čas, je tchynin jazyk ideální rostlinou. Hodí se na chodby, do kanceláří, ale také do pracoven a obývacích prostor, které mají dostatek světla, ale občas je zapomenete zalít. Je to rostlina, která oživí místnost hlavně tím, že ji zasadíte do zajímavého květináče.
3. Sukulenty
Tyto jednoduché rostliny si oblíbí každý, kdo občas zapomene své svěřence zalévat. Nemusíte je mít jenom na zahradách, můžete si je pořídit i domů, například do pracovny nebo do ložnice. Nejsou náročné a vypadají zajímavě, zvlášť některé druhy. Sukulenty tvoří zajímavou dekoraci místnosti, která se neokouká. Nejlépe uděláte, když je zasadíte do třeba do hrníčku na kafe nebo do ručně dělaného květináče. Volte ale vzdušnou zeminu s trochou písku.
4. Bambusy
Například lucky bamboo je druh rostliny, která ve skutečnosti není z rodu bambusů, ale podobně vypadá. Jmenuje se dracaen sanderian. Tato rostlina nepotřebuje substrát, roste pouze z odstáté vody, které se ale musí jednou za pár dní vyměnit, aby nezapáchala a rostlina v ní nehnila.
5. Multifunkční aloe
Aloe vera můžete pěstovat kdekoliv v interiéru. Navíc se vám bude hodit při zkrášlujících procedurách. Také má pozitivní účinek na kvalitu vzduchu v místnosti. Vystavte tuto rostlinu do světlého a teplého místa, ideálně ne k oknu, které se denně otevírá.