Mnoho jedinců si myslí, že když se jedná o vodu, mohou do ní bezhlavě skočit kdy se jim zachce a nenést za to následky. To je problém hlavně v letních měsících, kdy celá řada lidí okupuje rozličné koupací plochy typu rybníky, přehrady nebo rádi plavou i v domácích bazénech. Přírodní koupaliště mají svůj vlastní čistící mechanismus, který obvykle funguje, ale co se týče vody v bazénech, tak ta se musí čistit uměle. Kdybyste to tak nedělali, mohli byste riskovat nejen potíže s pokožkou, ale kupříkladu i průjem či dokonce zažívací potíže. Ve vodě se totiž rády šíří různé bakterie, které to s člověkem nemyslí zrovna dobře. Z toho důvodu je více než vhodné je používat ochranu v podobě chemických přísad, které nevítané návštěvníky dokáží zlikvidovat hned v zárodku.
Co se týče chemických dezinfekci do vody, nemusíte se bát, že byste neměli z čeho vybírat. Právě naopak, možností je mnoho, možná až příliš. Většina Čechů volí hlavně chlorové přípravky, které jsou efektivní a zároveň moc nestojí. Ne každý je ale s nimi spokojený. Ne, že by nebyl chlór účinný, ale i v nízké koncentraci na některé typy pokožek může působit až příliš agresivně, což může mimo jiné vyvolávat i různé negativní kožní reakce. Pro to čím dál tím více majitelů bazénů dává přednost obdobně účinné, ale daleko šetrnější soli do bazénu Chlorito.
Hojivé účinky
Jako příjemným bonusem jsou pak i hojivé účinky, které speciální sůl do bazénu může mít. Ne vždy totiž funguje léčivě, ale na rozdíl od chlóru není agresivní a rozhodně v doporučeném množství nedokáže poškodit pokožku, a to ani krátkodobě. Naopak, v mnoha případech se slaná koupel doporučuje, a to nejen v bazénu, ale třeba i ve vířivce, případně ve vaně. Postrádáte-li tedy bazén, i tak si můžete tento druh soli koupit a použít. Vaše případné potíže s kůži se pak mohou po několika koupelích výrazným způsobem zmírnit.